بیمه ایران نمایندگی جوادی خوانسار و گلپایگان

بیمه زلزله

تماس

🔴 #ازبیمه_زلزله_بیشتربدانیم❗️👇

🔷بیمه زلزله به تنهایی وجود ندارد.

🔷در واقع منزل یا مغازه بیمه آتش سوزی می شود و درصورت تمایل،با پرداخت حق بیمه اضافی میتوان پوشش زلزله را به آن اضافه کرد.

🔷به جز زلزله ،پوشش های زیر را هم با پرداخت حق بیمه اضافی میتوان بیمه کرد :👇

🔰سیل _سرقت ؛ طوفان _گردباد و تندباد ؛ ترکیدگی لوله آب ؛ سنگینی برف ؛ ضایعات ناشی از باران و ذوب برف ؛ رانش وریزش،سقوط بهمن ،اعتصاب_آشوب_بلوا ؛ سقوط هواپیما و بالگرد؛برخورد جسم خارجی ،شکست شیشه ،ظروف تحت فشارصنعتی و…

🔷قیمت بیمه بستگی به متراژ ساختمان ،نوع سازه (بتون_اسکلت فلزی_آجری_گلی) و خطرات اضافی تحت پوشش دارد.

🔴 درواقع اول بایدبدانیم چقدر سرمایه داریم⁉️یعنی باید حساب کنیم ساختمان چقدمی ارزه❓چقدر اثاثیه داریم❓جمع این دو می شود کل سرمایه برای بیمه کردن‼️

🔺ملاک محاسبه “سرمایه ساختمان ” ارزش ساخت هرمترمربع می باشد و اینکه ساختمان بالاشهریا پایین شهر باشد درحق بیمه تاثیری ندارد.چون هزینه ساخت مصالح به کاررفته در هردو یکسان می باشد.ارزش زمین حساب نمی شود.

🔺مثلا در #کرمانشاه به ازای ساخت هرمتر،یک میلیون تومان سرمایه درنظر گرفته می شود.

🔺یعنی برای یک خانه صدمتری که سی میلیون هم اثاثیه دارد ❓سرمایه ساختمان صدمیلیون تومان می شود،اثاثیه هم که سی میلیون تومان است جمع هردو یعنی ۱۳۰میلیون ،کل سرمایه برای بیمه کردن حساب میشود وحق بیمه بر اساس آن محاسبه و دریافت می شود.

🔷هنگام بیمه کردن اموال حتما آنها را به ارزش واقعی بیمه کنیددرغیراینصورت درصورت حادثه خسارت کمتری دریافت میکنید.

🔷اگر مستاجرهستید وقصددارید کمترین هزینه راپرداخت کنید میتوانید فقط “اثاثیه یا موجودی مغازه “را بیمه کنید.

🔷در #آپارتمان_ها مدیر ساختمان مکلف است تمام بنا را به عنوان یک واحد در مقابل آتش‌سوزی و زلزله و آسانسور را در برابر حوادث احتمالی بیمه کند. سهم هر شریک از حق بیمه با توجه به ماده ۴ قانون به وسیله مدیر و متناسب با متراژ هر واحدتعیین و از شرکاء اخذ و به بیمه‌گر پرداخت خواهد شد.

🔷دقت کنید در بیمه آتش سوزی وزلزله فقط خسارت مالی پرداخت می شود نه جانی.

🔷 درصورت وقوع حادثه حداکثر ظرف ۵روز از زمان اطلاع ،شرکت بیمه را مطلع نمایید.

🔷بدون اجازه شرکت بیمه در مورد بیمه تغییراتی ندهید که تعیین علت حادثه یا ارزیابی خسارت را دچار اشکال نماید.مگر آنکه تغییرات در جهت کاهش خسارت و یا رعایت منافع عمومی ضروری باشد.

❌برخلاف تصور مردم،حق بیمه آتش سوزی وزلزله در کشور بسیار پایین می باشدوپیشنهاد میشود این ریسک را به شرکت بیمه واگذار کنید.❌

🔴 لطفا به کسانی که دوستشان دارید اطلاع دهید.🔴

📚
@Insurance6951